Художнику Федорові Кравчуку виповнилось би 60 років. Його ж не стало чотири роки тому… Він був передовсім одним із найвідоміших і найцікавіших портретистів Чернігова. Разом із роботами в цьому жанрі старших колег — народних художників України Анатолія Шкурка, Володимира Ємця, заслуженого художника Олексія Какала, Федір Кравчук створив унікальну галерею портретів наших земляків-сучасників: митців, літераторів, людей праці, ветеранів війни. Особливо йому вдавалися портрети дітей…
Часто думаєш: що людині потрібно, аби стати професійним художником? Звісно, талант, помножений на роки навчання та сумлінної праці. Стосовно ж Кравчука, то це певною мірою і родинна традиція, яка теж позначилася на його творчій долі. Свого часу художнє училище закінчив материн брат Федір Дергачов і, мабуть, був би непересічним митцем, коли б не війна — молодий художник, одягнувши військову шинелю, поліг у бою під Харковом.
Його ж племінник і тезко народився в останній день червня 1953 року в селі Луговому поблизу Калінінграда. Художній талант виявився ще в ранньому дитинстві. Якось Федір показував мені малюнок, що випадково зберігся в сімейному архіві (будиночок і деревце), на якому батько поставив дату. Тоді майбутньому майстру пензля було неповні чотири роки.
Після восьмого класу обдарований хлопець вступив до Чебоксарського художнього училища, а закінчивши його, відразу став студентом художньо-графічного факультету Ленінградського педінституту, де його вчителями були відомі російські художники Леонід Кобачек та Валерій Ледньов. Загалом же роки навчання в місті на Неві, одній зі столиць світового класичного живопису, сформували Федора Кравчука як самобутнього майстра.
Таким він понад три десятиліття тому і приїхав до Чернігова, де став активно презентувати свої твори на обласних та республіканських виставках, його прийняли до Національної спілки художників України. Водночас викладав живопис у школах міста, в художній школі, в Чернігівському педінституті. Кращі його учні нині вже стали професійними художниками. Багаторічна робота з обдарованою творчою молоддю спонукала узагальнити досвід, і Федір вступив до аспірантури, працював над кандидатською дисертацією, тема якої — формування композиційних умінь в учнів середнього шкільного віку засобами живопису.
У 2008 році Федір Кравчцу став лауреато премії імені Михайла Коцюбинського за триптих про нього.
На жаль, Федір Федорович відійшов у шнший світ відносно молодим і сповненим творчих задумів на 58- році життя у серпні 2010 р. Похований Він у селі Невкля Городнянського р-н.